Hitlers æselører podcast
Hitlers Æselører – Berlingske
Hitlers Æselører
Hitlers Æselører – med Jarl Cordua. 17/01. Hitlers Æselører · »Hitlers Æselører«: Flensburg blev i maj 1945 nazisternes sidste tilflugtsted. 25/12.
1989, Lykke Friis, Nynne Bjerre, Berlinmur
Hitlers Æselører on Apple Podcasts
Flensburg – Nazisternes sidste tilflugtssted … I maj 1945, da 2. Verdenskrig i Europa var tæt på enden, holdt den sidste nazistiske regering ud på Marineskolen …
Lytte til Hitlers Æselører Podcast
I maj 1945, da 2. Verdenskrig i Europa var tæt på enden, holdt den sidste nazistiske regering ud på Marineskolen Mürwik i udkanten af Flensburg. Her fik …
Lytte til Hitlers Æselører podcast af Berlingske. De mest populære danske podcasts.
Hitlers Æselører – Podimo
Hitlers Æselører
Det er over 75 år siden, Danmark blev befriet 5. maj 1945, men interessen er bestemt ikke aftagende. Der udkommer stadigt flere bøger om Anden Verdenskrig, …
Det er over 75 år siden, Danmark blev befriet 5. maj 1945, men interessen er bestemt ikke aftagende. Der udkommer stadigt flere bøger om Anden Verdenskrig, og de går som varmt brød. Interessen for de seks skæbnesvangre år vil simpelthen ikke dø. Siden 2015 har Jarl Cordua givet sit bidrag til de mange interesserede lyttere, unge som gamle, mænd som kvinder med programrækken »Hitlers Æselører«. I hver udsendelse har Cordua en forfatter til en aktuel eller vigtig bog om Anden Verdenskrig i studiet, og sammen kaster de lys på alt fra besættelsestidens Danmark, krigen på Østfronten, slagduellerne på verdenshavene, krigen i Stillehavsregionen, i Middelhavet og andre steder. Perspektiverne skifter fra program til program, men det handler altid om den mest blodige konflikt og hidtil største tragedie i menneskehedens historie.
Hitlers Æselører på Berlingske – Facebook
Hitlers Æselører på Berlingske
Site for lyttere af Berlingske-podcasten “Hitlers Æselører”. Her vil alle programmer i fremtiden blive annonceret. Man er meget velkommen til at komme…
Google Podcasts
Med Google Podcasts kan du finde og lytte til en verden af podcasts helt gratis.
Hitlers Æselører | Listen to Podcasts On Demand Free – TuneIn
Hitlers Æselører | Listen to Podcasts On Demand Free | TuneIn
Hitlers Æselører podcast on demand – Det er over 75 år siden, Danmark blev befriet 5. maj 1945, men interessen er bestemt ikke aftagende.
Hitlers Æselører podcast on demand – Det er over 75 år siden, Danmark blev befriet 5. maj 1945, men interessen er bestemt ikke aftagende. Der udkommer stadigt flere bøger om Anden Verdenskrig, og de går som varmt brød. Interessen for de seks skæbnesvangre år vil simpelthen ikke dø. Siden…
Hitlers Æselører – Omny.fm
Hitlers Æselører – Hitlers Æselører – Omny.fm
Det er over 75 år siden, Danmark blev befriet 5. maj 1945, men interessen er bestemt ikke aftagende. Der udkommer stadigt flere bøger om Anden Verdenskrig, …
Det er over 75 år siden, Danmark blev befriet 5. maj 1945, men interessen er bestemt ikke aftagende. Der udkommer stadigt flere bøger om Anden Verdenskrig, og de går som varmt brød. Interessen for de seks skæbnesvangre år vil simpelthen ikke dø. Siden 2015 har Jarl Cordua givet sit bidrag til de mange interesserede lyttere, unge som gamle, mænd som kvinder med programrækken »Hitlers Æselører«. I hver udsendelse har Cordua en forfatter til en aktuel eller vigtig bog om Anden Verdenskrig i studiet, og sammen kaster de lys på alt fra besættelsestidens Danmark, krigen på Østfronten, slagduellerne på verdenshavene, krigen i Stillehavsregionen, i Middelhavet og andre steder. Perspektiverne skifter fra program til program, men det handler altid om den mest blodige konflikt og hidtil største tragedie i menneskehedens historie.
Hitlers Æselører Podcast – Listen, Reviews, Charts – Chartable
Hitlers Æselører Podcast – Listen, Reviews, Charts – Chartable
Listen to Hitlers Æselører, read its reviews and see all its charts on Apple Podcasts, Spotify, and more. See historical chart ranks, all reviews, …
Listen to Hitlers Æselører, read its reviews and see all its charts on Apple Podcasts, Spotify, and more. See historical chart ranks, all reviews, and listen to all episodes.
Keywords: hitlers æselører podcast, hitlers æselører berlingske
